خرید باغ شهریار - فروش باغ شهریار - باغ ویلا شهریار

خرید باغ شهریار, فروش باغ شهریار, باغ ویلا شهریار,خرید باغ و باغچه در شهریار,خرید باغ ویلا ارزان در شهریار,خرید زمین ارزان در شهریار,خرید باغ در شهریار دیوار,زمین فروشی بکه شهریار,قیمت زمین در یبارک شهریار

۱ مطلب در تیر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

به نقل از فرش عالی قاپو : از آنجایی که فرش شگی یکی از مدل های جذاب فرش فانتزی شناخته می شود و از قیمت پائین تری نیز نسبت به فرش های کلاسیک برخوردار است طرفداران مختص به خود را دارد. اما شستشوی این مدل از فرش های فانتزی مهمترین نکته ای است که فکر افراد را به خود مشغول داشته و اغلب گمان می کنند تمیز کردن آن ها کار سختی است.

تمیز کردن فرش شگی

یکی از دغدغه های اغلب خانم های ایرانی تمیز کردن و شستشوی فرش است. زمانی که لکه ای بر روی فرش ریخته می شود از بین بردن آن کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد به ویژه اگر رنگ فرش روشن نیز باشد. تمیز کردن فرش شگی نیز به دلیل دارا بودن پرزهای بلند چندان ساده به نظر نمی رسد. در ادامه چند راهکار ساده برای شستشوی فرش شگی ارائه می دهیم که باتوجه به این موارد می توانید هرگونه لکه ای را از روی فرش خود پاک کنید.

چنانچه از اندازه های کوچکتر فرش شگی در خانه خود استفاده می کنید بهترین کار تکان دادن هفته ای یکبار آن ها در هوای آزاد است. از آنجایی که این دسته از فرش های فانتزی به دلیل داشتن پرزهای بلند محل مناسبی برای جمع شدن گرد و خاک و حشرات هستند با یک یا دوبار تکاندن آن ها در هوای آزاد عمر طولانی تری خواهند داشت. این مورد غالباً در مورد پادری ها و اندازه های ۱.۵*۱ فرش شگی توصیه می شود.

چنانچه از اندازه ۲.۲۵*۱.۵ و یا ۶ متری فرش شگی در خانه خود استفاده می کنید بهتر است آن را روی بدن پهن کرده و با چوب یا میله ای آهنی شکل ضربات محکمی را به آن ها بزنید تا گرد و غبار موجود در لابه لای پرزها به سادگی خارج شوند.

شستشوی فرش شگی در خانه

شستشوی فرش شگی در خانه

شستشوی فرش شگی در خانه

شستن و تمیز کردن فرش شگی در خانه چندان که به نظر می رسد کار سختی نیست. چنانچه لکه ای بر روی فرش ریخته باشد ابتدا با استفاده از یک پارچه سفید چند ضربه بر روی لکه بزنید تا جذب پارچه شود. درخصوص فرش های شگی بهتر است لکه ها را به صورت ضربه زدن پاک کرد و هرگز پارچه را به صورت چرخشی روی فرش نکشید چرا که این کار باعث می شود لکه بزرگتر شده و به خورد فرش برود.

 

استفاده از آب ولرم برای از بین بردن لکه

از آنجایی که در بافت فرش شگی از الیاف مصنوعی استفاده می شود بهتر است از آب ولرم برای شستشو و از بین بردن لکه ها کمک گرفت. به کار بردن آب داغ باعث می شود تا الیاف کوتاهتر شوند و فرش شگی زیبایی خود را از دست بدهد. برای اینکار پارچه را با آب ولرم خیس کرده و با وارد کردن ضربات متعدد بر روی لکه آن ها را از بین ببرید.

استفاده از سرکه

چنانچه لکه موجود به وسیله پارچه و آب ولرم از بین نرفت می توان از محلول سرکه و آب نیز برای این کار استفاده کرد. کافی است محلول رقیقی از آب ولرم و سرکه آماده کرده و با استفاده از پارچه ای تمیز و نرم لکه ایجاد شده را از بین برد. توجه داشته باشید که به ازای هر ۱۲۰ میلی لیتر آب ولرم تنها یک دوم فنجان سرکه استفاده شود.

چنانچه عملکرد آب و سرکه بر روی فرش تأثیر نداشت بهتر است دستمال را به خوبی شده و چند بار روی لکه بکشید اما توجه داشته باشید که آب زیادی به تار و پود فرش نفوذ نکند. گاهی نیز ممکن است لکه های سخت تری روی فرش ایجاد شود که برای از بین بردن آن ها بهتر است از یک متخصص فرش کمک گرفت. توجه نداشتن به نوع شستشوی فرش می تواند آسیب جبران ناپذیری به تار و پود فرش وارد کرده و بافت آن را تخریب کند.

منبع : https://aliqapo.com/principles-maintenance-shaggy-carpet

 

  • املاک